Vyzkoušejte si sami vizualizaci slidů

Převést myšlenky do vizuální podoby je zásadním úkolem při přípravě každé prezentace. Nabízím vám příležitost vyzkoušet si vlastní vizualizační dovednosti na šesti příkladech. Potřebovat budete jen tužku a pár minut času.

Poslechněte si článek

Play

Podobné cvičení mě zaujalo v knize Say It With Presentations, kterou napsal Gene Zelazny. Tato příručka bohužel není dostupná v češtině, proto jsem přichystal několik vlastních příkladů.

Abyste se mohli aktivně zapojit, vytiskněte si arch, který jsem pro vás vytvořil, a podle zadání se pokuste vizualizovat myšlenky uvedené nad prázdnými okénky představujícími jednotlivé slidy. Vezměte do ruky obyčejnou tužku, uvolněte se a začněte čmárat. Klidně použijte i pastelky. Nemusíte se bát, že vás bude někdo kritizovat, výsledek stejně uvidíte jenom vy sami. (Já taky neumím kreslit.) Chcete-li, postujte napřeskáčku. Příjemnou zábavu!

Arch se zadáním | vizualizace slajdů

Možná řešení

Až budete hotovi, můžete se podívat, jak jsem jednotlivé příklady řešil já.

Buďte poctiví, pokud má mít cvičení nějaký efekt, vyzkoušejte si vizalizaci opravdu nejdřív sami. Teprve poté si zobrazte možná řešení. Velmi pravděpodobně jste nakreslili něco trochu jiného a určitě jste neudělali chybu. Má řešení berte prosím jako inspiraci. Pokud chcete, budu velmi rád, když mi svůj arch s vizualizacemi naskenujte a pošlete mailem na blog@odprezentuj.cz.

Je třeba nalézt rovnováhu mezi ekonomickými zisky a právními riziky

Mnoho lidí si myslí, že čas dnes letí mnohem rychleji než před 100 lety

Nejdůležitější otázka zní „Proč?“

Jsme nejlepší na světě

Denně na nás útočí 1600 reklamních sdělení

Pracovní doba v naší firmě je od 9 do 17 hodin

Řešení čtenářů blogu | vizualizace slajdů

Marek Hrkal

O autorovi
Marek Hrkal vystudoval marketingovou komunikaci a public relations na Fakultě sociálních věd UK a podnikovou ekonomiku a management na Vysoké škole ekonomické v Praze. Zjistit více...

„Je příjemné, když prezentující vidí v tváři posluchače zájem. Za tento nový zážitek děkuji panu Hrkalovi, který pro nás vytvořil prezentaci, která svým provedením vybočuje z obvyklého standardu (...)“

Monika Kalvodová
Lesy ČR