Příprava prezentací

Jak (snadno a rychle) vytvořit poutavé CV v PowerPointu

3. 6. 2020  |  čtení na 2 minuty

Máte v plánu usilovat o vysněné pracovní místo a teď si lámete hlavu nad tím, který počítačový nástroj bude nejlepší pro vytvoření přitažlivého profesního životopisu? Pravděpodobně vás překvapí, že řadu výhod přinese vytvoření vašeho CV v PowerPointu.

Prezentování v době koronavirové: Slajdumenty

26. 3. 2020  |  čtení na 3 minuty

Prezentace určené k zasílání neboli slajdumenty jsou praktické i za normálních okolností. Dnes to však platí dvojnásob. Jak prezentovat, když nemůže být osobně u toho?

Kde hledat kvalitní obrázky pro prezentace zdarma?

16. 3. 2020  |  čtení na 3 minuty

Patříte-li mezi prezentující, kteří hledají obrázky pro své prezentace v Googlu, měli byste zpozornět. Možná jste si vědomi, že uvedený postup není s ohledem na autorská práva úplně čistý. Kde brát obrázky legálně?

Patkové, nebo bezpatkové fonty? A jak fonty kombinovat?

12. 9. 2019  |  čtení na 2 minuty

S fonty je to jednoduché, když je máte určené marketingovým oddělením. Anebo složité, pokud nemáte žádná omezení. Můžete skončit jako na all inclusive dovolené. Vybíráte, kombinujete, až je vám hodně těžko. Tak pozor, ať se i při kombinování fontů nepřetláskáte k prasknutí.

Čtyři lekce od tvůrců seriálu Černobyl

10. 6. 2019  |  čtení na 2 minuty

HBO nabídlo divákům zcela mimořádnou podívanou. Jaké lekce si z ní mohou odnést tvůrci prezentací? Zamyslel jsem se za vás. VAROVÁNÍ: Článek může prozrazovat zápletku a obsah seriálu! Po jeho přečtení vám nicméně nehrozí akutní nemoc z ozáření. Maximálně osvícení.

Proprezentinace – nemám čas udělat (dobrou) prezentaci

10. 1. 2019  |  čtení na 3 minuty

Prokrastinace – chronické odkládání úkolů a povinností na později. Jestli prokrastinace někde zdomácněla, je to při přípravě prezentací. Závratně zoufalý počet prezentací vzniká za minutu dvanáct ve stylu: zrecykluju minulou prezentaci, sem tam přihodím odrážku a finální dílo vytuním o pár efektů. Není čas řešit obsah, strukturu, ani vizualizaci. Vznikla nám tak nová disciplína – PROPREZENTINACE.

3 chyby, které pohřbí každou prezentaci

13. 9. 2018  |  čtení na 4 minuty

Jaké jsou 3 nejčastější chyby, které při tvorbě prezentací, děláte možná i Vy?

Jak pracovat s barvami nejen v prezentacích? (3. díl)

31. 7. 2018  |  čtení na 3 minuty

Teoretický úvod za námi, přichází okamžik vyzkoušet si namíchat barevnou paletu přímo do prezentace. V tomto článku vám nabídneme několik ozkoušených tipů našeho grafika, jak připravit takové palety, které budou v prezentacích fungovat.

Jak pracovat s barvami nejen v prezentacích? (2. díl)

13. 3. 2018  |  čtení na 2 minuty

Stojíte před rozhodnutím, jaké barvy zvolit do vaší příští prezentace? Barevných odstínů je asi tak bambilion a vy netušíte, zda si zelená rozumí s modrou. Zkuste si vzít k ruce barevné kolo, které vám napoví, jaké barvy budou k sobě ladit.

Jak pracovat s barvami nejen v prezentacích? (1. díl)

20. 2. 2018  |  čtení na 2 minuty

Barvy jsou vynikající komunikační nástroj. Umí poutat pozornost, vzbuzovat v nás emoce, dokážou upozornit na podstatné informace, ale i upozadit ty nedůležité. Vytvořit barevně vyladěnou prezentaci může být oříšek. Pokud se chcete vyhnout postupu „pokus–omyl“, zkuste nejprve barvám trochu porozumět.

„Marek se stal součástí našeho týmu. Chápe podstatu byznysu a dokáže rychle a spolehlivě přetavit myšlenky do prezentací.“

Pavel Turek
obchodní ředitel, Red Bull Air Race