Blog o prezentacích a prezentování psaný profesionály

Jak (snadno a rychle) vytvořit poutavé CV v PowerPointu

3. 6. 2020  |  čtení na 2 minuty

Máte v plánu usilovat o vysněné pracovní místo a teď si lámete hlavu nad tím, který počítačový nástroj bude nejlepší pro vytvoření přitažlivého profesního životopisu? Pravděpodobně vás překvapí, že řadu výhod přinese vytvoření vašeho CV v PowerPointu.

5+1 nástrojů pro prezentování online

7. 4. 2020  |  čtení na 3 minuty

Prezentovat tváří-v-tvář je v době koronaviru nedostižným snem. Ale naštěstí existuje bezpočet aplikací, díky kterým můžete prezentovat online. Otestovali jsme za vás ty, které jsou zdarma, a přinášíme přehled nejlepších pro čtyři nejčastější scénáře.

Prezentování v době koronavirové: Slajdumenty

26. 3. 2020  |  čtení na 3 minuty

Prezentace určené k zasílání neboli slajdumenty jsou praktické i za normálních okolností. Dnes to však platí dvojnásob. Jak prezentovat, když nemůže být osobně u toho?

Kde hledat kvalitní obrázky pro prezentace zdarma?

16. 3. 2020  |  čtení na 3 minuty

Patříte-li mezi prezentující, kteří hledají obrázky pro své prezentace v Googlu, měli byste zpozornět. Možná jste si vědomi, že uvedený postup není s ohledem na autorská práva úplně čistý. Kde brát obrázky legálně?

Patkové, nebo bezpatkové fonty? A jak fonty kombinovat?

12. 9. 2019  |  čtení na 2 minuty

S fonty je to jednoduché, když je máte určené marketingovým oddělením. Anebo složité, pokud nemáte žádná omezení. Můžete skončit jako na all inclusive dovolené. Vybíráte, kombinujete, až je vám hodně těžko. Tak pozor, ať se i při kombinování fontů nepřetláskáte k prasknutí.

Čtyři lekce od tvůrců seriálu Černobyl

10. 6. 2019  |  čtení na 2 minuty

HBO nabídlo divákům zcela mimořádnou podívanou. Jaké lekce si z ní mohou odnést tvůrci prezentací? Zamyslel jsem se za vás. VAROVÁNÍ: Článek může prozrazovat zápletku a obsah seriálu! Po jeho přečtení vám nicméně nehrozí akutní nemoc z ozáření. Maximálně osvícení.

Proprezentinace – nemám čas udělat (dobrou) prezentaci

10. 1. 2019  |  čtení na 3 minuty

Prokrastinace – chronické odkládání úkolů a povinností na později. Jestli prokrastinace někde zdomácněla, je to při přípravě prezentací. Závratně zoufalý počet prezentací vzniká za minutu dvanáct ve stylu: zrecykluju minulou prezentaci, sem tam přihodím odrážku a finální dílo vytuním o pár efektů. Není čas řešit obsah, strukturu, ani vizualizaci. Vznikla nám tak nová disciplína – PROPREZENTINACE.

Marek Hrkal: Odprezentuj (Průvodce přípravou prezentace)

22. 11. 2018  |  čtení na 1 minutu

Dnes nepřináším recenzi, protože těžko mohu vydat recenzi na knihu, kterou jsem sám napsal;-) Nabízím vám ale 10 důvodů, proč byste si knihu Odprezentuj měli pořídit.

Emma Ledden: Úspěšná prezentace (recenze knihy)

7. 3. 2019  |  čtení na 3 minuty

Knihy zabývající se prezentacemi jsou na českém trhu téměř nedostatkové zboží. Především pokud budeme mít zájem o novější tituly. Proto je až s podivem, že loni na podzim se objevily rovnou dvě. Úspěšná prezentace od Emmy Ledden a druhá kniha Odprezentuj je dílem mého kolegy Marka Hrkala.

Recenze presenterů Canon PR500-R a Canon PR100-R

6. 11. 2018  |  čtení na 1 minutu

Otestovali jsme nové presentery od značky Canon a srovnali je s konkurenčními výrobky od firmy Logitech. Podívejte se na naše videorecenze.

„Pane inženýre, naše prezentace dopadla skvěle. (…) napište si klidně pro Vás vhodnou referenci v superlativech a vydám ji za svou.“

Pavel Frk
prezident, ASPP