Blog o prezentacích a prezentování psaný profesionály

Patkové, nebo bezpatkové fonty? A jak fonty kombinovat?

12. 9. 2019  |  čtení na 2 minuty

S fonty je to jednoduché, když je máte určené marketingovým oddělením. Anebo složité, pokud nemáte žádná omezení. Můžete skončit jako na all inclusive dovolené. Vybíráte, kombinujete, až je vám hodně těžko. Tak pozor, ať se i při kombinování fontů nepřetláskáte k prasknutí.

Čtyři lekce od tvůrců seriálu Černobyl

10. 6. 2019  |  čtení na 2 minuty

HBO nabídlo divákům zcela mimořádnou podívanou. Jaké lekce si z ní mohou odnést tvůrci prezentací? Zamyslel jsem se za vás. VAROVÁNÍ: Článek může prozrazovat zápletku a obsah seriálu! Po jeho přečtení vám nicméně nehrozí akutní nemoc z ozáření. Maximálně osvícení.

Emma Ledden: Úspěšná prezentace (recenze knihy)

7. 3. 2019  |  čtení na 3 minuty

Knihy zabývající se prezentacemi jsou na českém trhu téměř nedostatkové zboží. Především pokud budeme mít zájem o novější tituly. Proto je až s podivem, že loni na podzim se objevily rovnou dvě. Úspěšná prezentace od Emmy Ledden a druhá kniha Odprezentuj je dílem mého kolegy Marka Hrkala.

Proprezentinace – nemám čas udělat (dobrou) prezentaci

10. 1. 2019  |  čtení na 3 minuty

Prokrastinace – chronické odkládání úkolů a povinností na později. Jestli prokrastinace někde zdomácněla, je to při přípravě prezentací. Závratně zoufalý počet prezentací vzniká za minutu dvanáct ve stylu: zrecykluju minulou prezentaci, sem tam přihodím odrážku a finální dílo vytuním o pár efektů. Není čas řešit obsah, strukturu, ani vizualizaci. Vznikla nám tak nová disciplína – PROPREZENTINACE.

Marek Hrkal: Odprezentuj (Průvodce přípravou prezentace)

22. 11. 2018  |  čtení na 1 minutu

Dnes nepřináším recenzi, protože těžko mohu vydat recenzi na knihu, kterou jsem sám napsal;-) Nabízím vám ale 10 důvodů, proč byste si knihu Odprezentuj měli pořídit.

Recenze presenterů Canon PR500-R a Canon PR100-R

6. 11. 2018  |  čtení na 1 minutu

Otestovali jsme nové presentery od značky Canon a srovnali je s konkurenčními výrobky od firmy Logitech. Podívejte se na naše videorecenze.

3 chyby, které pohřbí každou prezentaci

13. 9. 2018  |  čtení na 4 minuty

Jaké jsou 3 nejčastější chyby, které při tvorbě prezentací, děláte možná i Vy?

Jak pracovat s barvami nejen v prezentacích? (3. díl)

31. 7. 2018  |  čtení na 3 minuty

Teoretický úvod za námi, přichází okamžik vyzkoušet si namíchat barevnou paletu přímo do prezentace. V tomto článku vám nabídneme několik ozkoušených tipů našeho grafika, jak připravit takové palety, které budou v prezentacích fungovat.

Jak pracovat s barvami nejen v prezentacích? (2. díl)

13. 3. 2018  |  čtení na 2 minuty

Stojíte před rozhodnutím, jaké barvy zvolit do vaší příští prezentace? Barevných odstínů je asi tak bambilion a vy netušíte, zda si zelená rozumí s modrou. Zkuste si vzít k ruce barevné kolo, které vám napoví, jaké barvy budou k sobě ladit.

Jak pracovat s barvami nejen v prezentacích? (1. díl)

20. 2. 2018  |  čtení na 2 minuty

Barvy jsou vynikající komunikační nástroj. Umí poutat pozornost, vzbuzovat v nás emoce, dokážou upozornit na podstatné informace, ale i upozadit ty nedůležité. Vytvořit barevně vyladěnou prezentaci může být oříšek. Pokud se chcete vyhnout postupu „pokus–omyl“, zkuste nejprve barvám trochu porozumět.

„To, co se z počátku zdálo jako velmi složitý úkol, se díky zkušenostem a nasazení Marka Hrkala stalo jen pouhou rutinní záležitostí.“

Marek Farník
zakladatel, Ugova čerstvá šťáva