Jak (snadno a rychle) vytvořit poutavé CV v PowerPointu

Máte v plánu usilovat o vysněné pracovní místo a teď si lámete hlavu nad tím, který počítačový nástroj bude nejlepší pro vytvoření přitažlivého profesního životopisu? Pravděpodobně vás překvapí, že řadu výhod přinese vytvoření vašeho CV v PowerPointu.

Proč právě PowerPoint?

Jestliže se vám PowerPoint zdá jako poněkud netradiční program pro tvorbu životopisu, pak zbystřete. Není tajemstvím, že personalisté nemají životopisy ve formátu delším A4 příliš v oblibě a v PowerPointu máte jistotu, že vám CV na další strany „nepřeteče“. Co se týče grafické stránky, vaší kreativitě se v PowerPointu meze nekladou – text můžete bez problému uspořádat do více sloupců, pohrát si s layoutem a snadněji pracovat s obrázky. Na závěr svůj životopis pohodlně vyexportujete do PDF, což je ideální formát pro zasílání.

Když nechcete začínat od nuly

Necítíte se na to, vytvořit si originální CV svépomocí? Využijte některou ze čtyř šablon, které PowerPoint nabízí pod záložkou Infografika.

Pakliže vám výběr v PowerPointu nestačí, tak si stáhněte šablonu z webu. Tu si následně dolaďte podle svého gusta. K nalezení je množství variant – od jednostránkových šablon až po složité, jejichž součástí je i slajd pro vepsání motivačního dopisu. Pamatujte ale, že v jednoduchosti je krása.

Níže přinášíme pár tipů na stránky, ze kterých si svoji šablonu stáhnete snadno a bez nutnosti registrace:

Několik originálně řešených šablon pro vytvoření jednostránkového CV najdete na webu Resume Kraft. Stránka navíc nabízí možnost vytvořit si životopis zdarma online.

Také přehledný web Slidehood nabízí univerzální a vizuálně příjemné šablony pro vytvoření jednostránkového CV.

Pokud však ve svém životopisu máte co říct a chcete personalistu překvapit originálním vícestránkovým CV, pak nahlédněte na Slidesgo. K dispozici jsou zde graficky propracovanější šablony, jejichž součástí jsou i rozsáhlé balíčky úzce zaměřených ikon, které se vám při šperkování vašeho životopisu mohou hodit.

Užitečný tip na závěr

Svůj životopis před jeho odesláním vždy pojmenujte svým jménem a názvem pozice, na kterou se hlásíte. Personalista tak snáze uvěří, že jste své CV vyladili právě pro něj.

Článek vznikl s přispěním Kristýny Hrychové, která pro vás všechny nástroje pečlivě otestovala.

Marek Hrkal

O autorovi
Marek Hrkal vystudoval marketingovou komunikaci a public relations na Fakultě sociálních věd UK a podnikovou ekonomiku a management na Vysoké škole ekonomické v Praze. Zjistit více...

„Ne nadarmo se říká, že na odbornou práci musí přijít odborníci – ti u Odprezentuj.cz rozhodně jsou ;-)“

Michal Novák
Představitel managementu pro kvalitu, I.B.C. Praha