Co je to PowerPoint

PowerPoint je nejběžnější a nejrozšířenější software primárně určený pro tvorbu prezentací. Společně s Wordem, Excelem a dalšími aplikacemi je součástí kancelářského balíku MS Office.

PowerPoint je nástrojem pro tvorbu prezentací

Pokud pracujete v jakékoliv firmě či studujete na střední/vysoké škole, je vysoce pravděpodobné, že PowerPoint vám není neznámý. Ať už jste autorem prezentací, anebo jste na straně příjemce, nezapomínejte, že PowerPoint byl vytvořen jako nástroj pro vizualizaci vašich nápadů a myšlenek. Nezaplňujte prosím jednotlivé slajdy textem, k tvorbě dokumentů slouží Word.

Co PowerPoint umí

V PowerPointu vytváříte jednotlivé slajdy, ze kterých následně skládáte svou prezentaci. Můžete využít předdefinované šablony, které prezentaci sjednotí do určitého grafického stylu. Můžete ale také začít s bílými slajdy a dát každému slajdu styl zcela odlišný. Obsahem slajdů mohou být výstižné titulky, obrázky, grafy či diagramy. Jednotlivé obrazce a na slajdu použité prvky můžete rozhýbat pomocí animací. Provázanost slajdů je možné podpořit přechodovými efekty.

PowerPoint i pro Mac

PowerPoint vznikl již v roce 1987. A asi vás to překvapí, ale tehdy byl určen pro počítače s nakousnutým jablkem v logu. O tři roky později se objevuje na počítačích s operačním systémem Windows, se kterým je dnes neodmyslitelně spjatý. A i když Mac přišel na trh s vlastním „PowerPointem“ – Keynotem, do své domoviny se PowerPoint vrátil. Pokud jste uživatelem produktů Apple, můžete se dnes rozhodnout, zda chcete pracovat v Keynote, či PowerPointu pro Mac.

Marek Hrkal

O autorovi
Marek Hrkal vystudoval marketingovou komunikaci a public relations na Fakultě sociálních věd UK a podnikovou ekonomiku a management na Vysoké škole ekonomické v Praze. Zjistit více...

„Spolupráce s Markem Hrkalem byla velice intenzivní, interaktivní a celkově na vynikající úrovni, která překonala mé očekávání. Na základě krátkého osobního setkání a briefingu byl Marek schopný v rekordně krátkém termínu zvládnout přípravu prezentace vizuálně i tematicky dotažené na nejvyšší úroveň.“

Jiří Salaj
obchodní ředitel On-trade, Plzeňský Prazdroj