Co je to Keynote

Keynote je obdoba PowerPointu od společnosti Apple určená uživatelům této značky. Keynote, stejně jako konkurenční prezentační software, pracuje na principu skládání prezentací z jednotlivých slajdů.

Je lepší PowerPoint, nebo Keynote?

Podobná otázka jako „klasický“ počítač, nebo Mac. Záleží na tom, jaké máte preference a k čemu tíhne vaše srdce a peněženka. Obojí má své výhody i nevýhody. Nicméně postupem času a aktualizováním verzí se rozdíly mezi oběma programy spíš stírají. PowerPoint z našeho pohledu získává body navíc před Keynotem díky svému masovému rozšíření v českém prostředí.

Jak spolu vychází Keynote a PowerPoint?

Máte připravenou prezentaci v Keynotu, ale víte, že na promítání bude k dispozici klasický počítač, tedy prezentace se vám automaticky spustí v PowerPointu. Co s tím? Nebudeme vám nic nalhávat, PowerPoint se s Keynotem příliš nekamarádí. Pokud jste prezentaci vytvářeli v Keynotu a otevřete ji v PowerPointu, očekávejte rozhozené texty, posunuté obrázky, možnou změnu fontů a jiná vizuální překvapení, která jste si rozhodně nepřáli. Jako nejrychlejší a nejjednodušší řešení, se nabízí dvě možnosti: 1) prezentujte z vlastního Macu (nezapomeňte však na redukci pro připojení k dataprojektoru), 2) převeďte svou prezentaci do PDF, přijdete tak sice o animace, ale nemusíte se obávat „rozsypaných“ slajdů.

Chcete připravit profesionální prezentaci v Keynote? Neváhejte se na nás obrátit.

Marek Hrkal

O autorovi
Marek Hrkal vystudoval marketingovou komunikaci a public relations na Fakultě sociálních věd UK a podnikovou ekonomiku a management na Vysoké škole ekonomické v Praze. Zjistit více...

„Jednoznačně profesionalita je správné slovo pro vyjádření spolupráce s panem Hrkalem.“

Petra Bedrnová
vedoucí oddělení marketingu, CzechInvest