3 pražské kavárny, které máme rádi

Dle našeho interního průzkumu fanoušky odprezentuj vedle roztomilých koťátek přitahují ještě kavárny. Proto jsme se rozhodli vám naservírovat tři tipy na kavárny, kam chodíme čerpat prezentační inspiraci my a na které nedáme dopustit.

Markův tip: Barry Higgel’s

V pražských Holešovicích rostou kavárny jako houby po dešti – nebo abychom byli stylovější – jako odrážky v korporátní prezentaci. Barry Higgel’s nepatří mezi nejprofláknutější podniky, ale právě v tom je jeho kouzlo. Přestože kavárna patří do kategorie útulných, jen výjimečně mají úplně plno. Mají taky parádní posezení na vysoké noze, které oceníte, zejména pokud chcete pracovat na počítači. Zásuvky i ty internety jsou samozřejmostí. Ale to hlavní: Péče, kterou místní baristé věnují kávě, je takřka nepřekonatelná. A to cappuccino!

Zdroj fotografie: restu.cz/barry-higgel-s-coffeehouse/

Lucky tip: Loft Café Karlín

Čerstvý přírůstek do karlínské kávové rodiny. Volba lokality je značně odvážná, neb na dohled máte vyhlášený a mekaři oblíbený Můj šálek kávy. Nám tady ale učaroval otevřený prostor – loft, milí baristé i vynikající cappuccino. Vyzkoušený cheesecake by za mne chtěl trochu vyladit, přeci jen jsem rozmlsaná z berlínské kavárny Five Elephant (jestli neznáte, tak sem na cheesecake musíte), ale zpět do Karlína. V této kavárně zatím nespadám do kategorie „stálý štamgast“ (rozumějte – barista vás vidí a ví, co si dáte), ale už za těch pár návštěv několik podnětů pro lepší prezentace rozhodně vzniklo. Jen pro formu – zásuvky i wifi mají.

Zdroj fotografie: loftcafe.cz

Společný tip: Kafe Karlín

Kavárna, kde si s počítačem sice nesednete, ale to nám nevadí. Protože máme kancelář na Karlínském náměstí, Kafe Karlín prostě nemůžeme opominout. Naše oblíbená baristka Anička by nám to navíc pěkně spočítala. Výlety za cappuccinem a za touto kávovou umělkyní nám zpříjemňují nejedno odpoledne. Nevěřili byste, jak krátká cesta na čerstvém vzduchu dokáže osvěžit nejen ducha. (Zvlášť teď v zimě.) Lepší kavárnu v okolí Karlínského náměstí nenajde. To nám můžete věřit. A navíc kromě každé deváté kávy zdarma si zde budujeme solidní fanouškovskou základnu a rozšiřujeme povědomí o skvělých prezentacích.

Zdroj fotografie: kafekarlin.cz

Takže oblečte kabáty a vyrazte ven!

Marek Hrkal

O autorovi
Marek Hrkal vystudoval marketingovou komunikaci a public relations na Fakultě sociálních věd UK a podnikovou ekonomiku a management na Vysoké škole ekonomické v Praze. Zjistit více...

„Jednoznačně profesionalita je správné slovo pro vyjádření spolupráce s panem Hrkalem.“

Petra Bedrnová
vedoucí oddělení marketingu, CzechInvest